בדק בית וליקויי בנייה

החשיבות הרבה של ביצוע בדק בית

מעוניינים לקנות דירה חדשה מקבלן? דירה יד שניה? מזל טוב.

לקוחות רבים אשר קונים דירה חדשה מחברה קבלנית, אינם מודעים לחשיבות הרבה של ביצוע של בדק בית מעמיק של כל המערכות המים ביוב וניקוז בדירה, טרם הכניסה לדירה החדשה.
ר.א.מ.א מאתרים בע”מ ממליצים לפני רכישה, לבצע בדק בית עוד לפני קבלת הדירה מהקבלן או ביצוע רכישה של דירה יד שניה מהבעלים.

על ידי בדיקה מקיפה, ניתן לגלות מה מצב הצנרת בבית, אם מצריך טיפול? גם בקבלת דירה חדשה מקבלן, לעיתים קורה שקופסאות הביקורת של הצנרת מלאות בפסולת בניין, דבר שעלול לגרום לתקלות מיותרות במהלך השימוש התקין בצנרת.

אל תחכו שיהיה מאוחר מידי

הצעת מחיר לא עולה כסף – התקשרו עכשיו!

בדיקה של צוות מקצועי

בדק בית לבניין מתבצע על ידי מומחים בתחום זה אשר בוחנים באופן מקיף ומעמיק את כל מה שקשור למערכות המים הביוב והניקוז החדשות בדירה. הדיירים חושבים שאם מדובר בדירה חדשה הכול אמור להיות תקין במאה אחוז, אך לאכזבתם הגדולה מתגלים לא אחת ליקויים שונים שמצריכים טיפול.
הבדיקה נעשית על ידי מד לחות, על מנת לאמוד מקרוב את מצב הצנרת ולאתר האם קיימים נזילות בתוואי הצנרת.  וכן על ידי החדרת סיב אופטי וסריקה של המערכת מבפנים.

לאחר מכן, מזרימים מים חמים לכל תוואי הצנרת על מנת לעשות צילום תרמי לצנרת עצמה, על מנת לבדוק האם קיימות נזילות.
הבדיקות נעשות בחדרי אמבטיה, מטבח ושירותים, במידה וקיים מרתף, נבדקים חדרי האמבטיה והשירותים גם שם.
בבדיקת בדק בית בחיפה שהתבצע בדירה חדשה שהרוכש קיבל את המפתח, רואים לא אחת בעיות בצנרת. יש מקרים שבהם קופסאות הביקורת של הצנרת מלאות בפסולת בניין. עקב כך המים זורמים באופן איטי ורק אחר ריקון כל הפסולת מתחילה זרימה קולחת של המים.

במידה ומדובר בבית קרקע, נבדקים גם שוחות הביוב סביב הבית, על ידי הכנסת מצלמת פנים צנרת בעלת סיב אופטי לבדיקה, האם יש שבר בצינור, או שורשי עצים.

איזורי שירות לבדק בית

דו”ח מקיף וחוות דעת מומחה

לאחר מכן, ניתן לקבל דו”ח מקיף על כל הבדיקות שנעשו כולל צילומים ואז ניתן לדעת האם צריך לטפל? ובמה יש לטפל.

מומחה לאיתור נזילות יכול לתת את חוות דעתו וזה גם יכול להיות קביל בבית משפט לכל עניין ודבר.
בבדיקת בדק בית לפני קבלת הדירה מקבלן, הקבלן מחתים את הדייר שהוא מקבל את הדירה תקינה, ובאותו זמן, הלקוח לא מודע בכלל למצב האינסטלציה בבית ולמידת התקינות שלה. וכך יוצא שאם יש בעיה, זו כבר לא בעיה של הקבלן וכל טיפול יהיה על חשבון הדייר.

לכן כדאי לפני קבלת הדירה, מומלץ להזמין מומחה לאיתור נזילות מים ולבצע בדיקה כללית של הצנרת.